BOING! :) ... Pekdar! :)
...
...
Nowości! Amiga - Recenzje i opisy programów, sprzętu, gier i inne... Astronomia to świetne hobby! Engine3D - Quake, Doom II, Descent I, II, FreeSpaces, Heretic... itd. Informatyka - 1011000101001 Krótkofalarstwo - Jak mnie wciągło...=:) Gościli... Linux Debian m68k - Opis instalacji, moje boje itp. =:) Linki do ciekawych stron Macintosh - Udawany Jabol, opisy gier i programów Packet Radio - Amatroska sieć Krótkofalarska
KUFEREK
Klawisz HELP
Pomoc dobrze znana na komputerach pc działa również i na Amidze. Wystarczy że skopiujesz guide danego programu do HELP:polski. Przykład, skopiuj mcp.guide tak jak napisałem następnie uruchom preferencje MCP i naciśnij klawisz HELP. Zobaczysz dokument otwarty na wskazanej funkcji z MCP. Idea działa prawie z każdym programem.
Hostowane
Translator

Valid HTML 4.01!

Theme dla WB 3.x
Spotkania
Changelog strony
30.12.2015, 00:09
Dodano obsługę automatycznego tłumaczenia strony na języki dostępne, za pośrednictwem translatora Google.

22.03.2015, 13:33
Poprawiono nieco kod strony, tak aby lepiej skalowała się na urządzeniach mobilnych. Na tabletach wyświetla się dobrze ale z pewnością więcej uwagi wymagają wyświetlacze telefonów.

19.10.2014, 22:47
Galeria SACP #22 zawierała błąd, który uniemożliwiał powiększanie zdjęć na niektórych przeglądarkach - naprawione.

20.09.2014, 23:17
Aktualizacja opisów zdjęć SACP21.
...Informacja!Genesis-DHCP client v1.2
2013-02-03
17:10:20
...
Autor:  Pekdar       

  Kolejna wersja klienta DHCP. Od wersji 1.1 trochę zmieniło się. Ta wersja wyświetla komplet informacji o pobieranej konfiguracji IP. Umożliwia pozyskanie informacji niezbędnych dla statycznej konfiguracji jeżeli ktoś ma taką potrzebę. Plik do pobrania w prawej kolumnie Na moim serwerze.

...Informacja!SACP #16 - 19.01.2013
2013-01-27
13:54:19
...
Autor:  Pekdar       

  SACP#16 za nami. Dziś udostępniam małą galerię zdjęć z minionej imprezy. Oprócz zdjęć są dwa krótkie filmy w różnych rodzielczościach tu.
Miłego oglądania.

...Informacja!Genesis-DHCP client v1.1
2013-01-13
22:15:25
...
Autor:  Pekdar       

  Jak to w każdym oprogramowaniu bywa i w moim małym skrypcie trzeba było coś poprawić i ulepszyć.

v. 1.1
- online.rexx - drobne poprawki.
- online_status.rexx - ulepszono metodę sprawdzania nadanego adresu IP. Teraz nie powinna wystąpić sytuacja, w której podsumowanie o konfiguracji IP informuje błędnie że Twój adres to 0.0.0.0.

Wystarczy podmienić wymienione dwa pliki i wszystko będzie działać jak wcześniej. Archiwum zawierające nowszą wersję można pobrać tu.

...Informacja!Genesis ma klienta DHCP
2013-01-05
21:39:16
...
Autor:  Pekdar       

  Genesis jako systemowy stos TCP/IP w Amiga OS3.9 w pełni spełnia moje oczekiwania. Ma tylko jedną zasadniczą wadę w przypadku gdy zastosujemy go w sieciach LAN. Pakiet standardowo nie ma klienta protokołu DHCP przy zastosowaniu go w sieci LAN. Można ustawić całą konfigurację IP statycznie o ile wiemy jaka ona ma być. W sytuacji gdy podłączamy Amigę do sieci LAN gdzie obsługę konfiguracji IP klienta obsługuje protokół DHCP osadzony na jakimś serwerze, wtedy mamy już problem. Owszem można zapytać kogoś obok siedzącego jaką ma konfigurację IP i grać w lotto że IP, które wpiszemy w konfiguracji statycznej będzie akurat wolne.... beznadzieja.

Osobiście irytowało mnie to do tego stopnia że zmobilizowałem się aby przeczesać zasoby aminetu, zebrać wszystko co jest dostępne w jednym katalogu i przetestować dostępne rozwiązania.

Niestety żadne nie było w pełni funkcjonalne i wygodne w użyciu na tyle aby bez problemu tego używać. Zawsze któreś kulało i powodowało zawieszenie systemu lub nie działało w ogóle. Po wielu próbach i testach tylko jedno rozwiązanie z aminetu okazało się warte
uwagi ale miało wiele niedoskonałości, nie zawsze chciało działać i często powodowało zawieszenie systemu. Po przeanalizowaniu problemów i wykonaniu testów okazało się, że jest możliwość ustabilizowania pracy klienta DHCP po kilku drobnych przeróbkach zawartego w nim skryptu.

Całą obsługę klienta DHCP musiałem wykonywać z shella. Na krótką metę w koło można klepać trochę komend aby coś uruchomić ale po dłuższym czasie zaczyna to irytować.

Wtedy zrodził się w mojej głowie pomysł, aby oprogramować klienta DHCP tak, by Genesis lub AmiTCP samodzielnie obsługiwało wykonywanie szeregu czynności potrzebnych do realizowania potrzebnych funkcjonalności protokołu DHCP za pomocą owego klienta DHCP.

Tak powstało kilka skryptów AREXX-a, które realizują dokładnie to co musiałem klepać w shelu do znudzenia. Teraz wszystko robi się samo :)

Archiwum z programem klienta DHCP oraz potrzebne skrypty + opis (genesisdhclient.readme) zawierający instalację i integrację z Genesis do stosowania, znajduje się TU oraz w prawej kolumnie Na moim serwerze.

...Informacja!Genesis lub AmiTCP obsługuje DHCP
2012-12-26
17:07:13
...
Autor:  Pekdar       

  Udało mi się "pożenić" Genesis z OS3.9 z klientem dhcp do pracy w sieci LAN. Wymagało to zmian w dostępnym oprogramowaniu (z aminetu) oraz zaprogramowanie skryptu w AREXX, aby zautomatyzować cały proces obsługi i konfiguracji IP poprzez protokół DHCP ale udało się. Pozostało mi zaprogramować trochę funkcji sprawdzających połączenie i funkcje obsługjące rozłączanie. Gdy to będzie gotowe, udostępnię ten mały "ficzer" ułątwiający pracę Genesis z protokołem DHCP w sieciach LAN.

...Informacja!AmigaOS 4.1.5 - Kilka usprawnień
2012-11-17
18:19:20
...
Autor:  Pekdar       

  Dotrzymałem danego słowa i ukończyłem kolejny artykuł wprowadzający początkującego użytkownika w świat systemu OS4.1.x Tym razem wykonamy trochę usprawnień w co dopiero zainstalowanej piątej aktualizacji.

Artykuł dostępny tu, lub w dziale Amiga -> menu rozwijalne System->AmigaOS 4.1.5 - Kilka usprawnień.

...Informacja!Amiga OS4.1 Update 5 - Instalacja
2012-11-04
19:04:36
...
Autor:  Pekdar       

  Już dawno nie było na tej stronie tak, aby dzień później pojawił się kolejny artykuł. Dziś mam przyjemność opublikować dla Was krótki opis instalacji piątej aktualizacji dla systemu AmigaOS4.1.4. Po tej publikacji przejdziemy zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, do ciekawszych tematów niż klikanie w Install, Dalej, Dalej itp. No chyba że wyjdzie szósta aktualizacja... ;-)

Artykuł dostępny tutaj, lub w dziale Amiga -> menu rozwijalne System->Amiga OS4.1 Update 5 - Instalacja.

...Informacja!Amiga OS4.1 Update 4 - Instalacja
2012-11-03
20:36:47
...
Autor:  Pekdar       

  Tym raz publikuję opis instalacji czwartej aktualizacji dla systemu Amiga OS4.1.3. Razem z tą aktualizacją użytkownik otrzymuje prawie kompletne oprogramowanie do emulacji Amigi klasycznej. Co prawda emulowanie klasyka na klasyku może z jednej strony, wydawać się beze sensu, to z drugiej stanowi całkiem fajną ciekawostkę. W komplecie otrzymujemy legalny Workbench 3.1 oraz wszystkie ROMy potrzebne do emulowania, począwszy od Amigi małej (500,500+,600,1200) aż po te duże (2000,3000,4000). W dniu kiedy pojawi się UAE-jit dla OS4.x, możliwe że emulowanie małych Amig aby móc pograć w stare dobre tytuły gier na nowym systemie, na klasyku stanie się całkiem sensowne. Oczywiście oprócz nowych dodatków, aktualizacja wnosi szereg poprawek i usprawnień w systemie.

Artykuł dostępny tutaj, lub w dziale Amiga -> menu rozwijalne System->Amiga OS4.1 Update 4 - Instalacja.

Wstecz    1 2 3 [4] 5 .............. 20 21 22    Dalej
Serwer FTP
Donate - dla lepszej motywacji
Jeżeli uważasz że autor strony wykonał dobrą robotę, możesz zmobilizować go do dalszej pracy przesyłając drobny podarunek na jego konto PayPal

Moja konfiguracja :)
Amiga 4000D:
Poniżej można pobrać moduły dla programu SysSpeed. Zawierają wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jaką miałem (PPC 200MHz) i programowej mojej obecnej Amigi (PPC 400MHz). Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo5 5500 pracujących z telewizorem LCD Philips 220TW


Amiga 1200:
Poniżej można pobrać moduł dla programu SysSpeed. Moduł ten zawiera wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jak i programowej mojej (byłej) Amigi. Ponad to zawiera osiągi różnych operacji, które można zestawić w porównaniu z inną konfiguracją do czego zachęcam. Może wynikną ze tego jakieś ciekawe konkluzje. Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo3 / 2000 pracujących z monitorem Hyundai B90A
Imieniny
Dzisiejsi solenizanci: Jana, Pauliny, Rudolfiny


0198065