BOING! :) ... Pekdar! :)
...
...
Nowości! Amiga - Recenzje i opisy programów, sprzętu, gier i inne... Astronomia to świetne hobby! Engine3D - Quake, Doom II, Descent I, II, FreeSpaces, Heretic... itd. Informatyka - 1011000101001 Krótkofalarstwo - Jak mnie wciągło...=:) Gościli... Linux Debian m68k - Opis instalacji, moje boje itp. =:) Linki do ciekawych stron Macintosh - Udawany Jabol, opisy gier i programów Packet Radio - Amatroska sieć Krótkofalarska
KUFEREK
Clipboard w AmigaOS3.x
Wycinki tekstu można wstawiać nawet w pola tekstowe programów które nie mają nic wspólnego z edytowaniem tekstu. Dla przykładu, wybierz z menu Workbench'a funkcję Wykonaj polecenie. Napisz "test", teraz naciśnij kombinację klawiszy prawa Amiga i c, zamknij okno. Uruchom Shell'a i naciśnij kombinację klawiszy prawa Amiga i v, w miejscu gdzie znajdował się kursor pojawił się napis "test".W ten sposób możesz wycinać i wstawiać tekst np. w requesterach i innych polach tekstowych.
Hostowane
Translator

Valid HTML 4.01!

Theme dla WB 3.x
Spotkania
Changelog strony
26.7.2017, 20:56
Poprawki i ulepszenia w kodzie odpowiedzialnym za wyświetlanie wiadomości na stronie frontowej.

30.12.2015, 00:09
Dodano obsługę automatycznego tłumaczenia strony na języki dostępne, za pośrednictwem translatora Google.

22.03.2015, 13:33
Poprawiono nieco kod strony, tak aby lepiej skalowała się na urządzeniach mobilnych. Na tabletach wyświetla się dobrze ale z pewnością więcej uwagi wymagają wyświetlacze telefonów.

19.10.2014, 22:47
Galeria SACP #22 zawierała błąd, który uniemożliwiał powiększanie zdjęć na niektórych przeglądarkach - naprawione.

...Informacja!Na nowym łączu
2007-05-25
23:44:25
...

  W końcu uruchomiłem się na nowym łączu. Jest 2x szybsze w obu kierunkach od tego co miałem dotychczas! :) Serwer też jest nowy 2-procesorowy, Raid SCSI itp. Generalnie każdy odwiedzający powinien odczuć wzrost prędkości ładowania strony minimum 2x jeżeli nie wiele razy więcej. Przez pierwszy tydzień może być jeszcze nieco nie stabilnie i strona może znikać na kilka godzin. Docieram ustawienia.

Szukam jakiegoś kontrolera IDE na PCI lub nawet starocia na złącze ISA. W moim serwerze zamontowałem 2xHDD 10GB IDE i potrzebuję do tego jakiś kontroler IDE. Więc jeżeli masz takiego rupiecia walającego się po szafie tudzież strychu i jesteś chętny pozbyć się go, proszę o kontakt.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Nowy moduł dla programu SysSpeed
2007-04-29
22:01:07
...

  Przygotowałem nowy moduł dla programu SysSpeed oraz obraz samego programu. Pliki dostępne są z prawej strony w tabeli zatytułowanej „Moja konfiguracja″.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Udało się :)
2007-04-10
20:56:56
...

  W końcu przebudowałem dział wiadomości :) Częściej odwiedzający zauważą że zawartość niektórych tabel bocznych nieco się zmieniła. Uaktualniłem trochę informacji z nimi związanych a to co było zbędne poszło się paść. System zarządzania tabelami jest na tyle zaawansowany i wygodny że dalszy jego rozwój nie jest już priorytetowy. Inna sprawa że na obecnym etapie doszedłem do wniosku że można było to zrobić nieco lepiej. Teraz muszę zabrać się za dział Amiga który wymaga kompletnej przebudowy od strony panelu admina aby można było dość łatwo i przyjemnie dodawać kolejne artykuły których jest już kilka do opublikowania.

Autor:  Pekdar       
...Informacja!Upgrade A1200 :)
2007-03-27
17:04:20
...

  Miło mi poinformować że konfiguracja mojej leciwej a1200 zmieniła się na lepszą :)
Po wszystkich remontach i naprawach teraz m68k (040) tryka mi 41mhz (tak podaje syspeed), pamięci idą na 60ns. Blisko 2 dni z małymi przerwami zajęło mi przerabianie oryginalnej przelotki SCSI-PPC z Phase5. Oryginalna poprostu padła i trzeba było zrobić nową. Pomocny okazał się tutaj artykuł na stronie PPA jednak moje rozwiązanie jest nieco inne. Obecnie pozostało mi jeszcze przerzucić dane z dwóch starych dysków SCSI na jeden 36GB ultra wide scsi (dzięki MrT:)) i wszystko jest gotowe. Jeszcze tylko zorganizuję sobie Voodoo5 5500 PCI, obecna karta Voodoo3 2000 PCI niestety ale już na potrzeby mojego WB (1280x1024x24 LCD) nie wystarcza. Kiedy mam WB w takiej rozdzielczości zbyt mało zostaje pamięci na dane dla Warp3D i wszystko klęka ;) Pomaga zmiana rozdzielczości na mniejszą ale to nie jest rozwiązanie.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Mały raport z postępu prac
2007-03-21
21:10:17
...

  Wszystko idzie zgodnie z moim planem :) Prace nad zarządzaniem zawartością działu Nowości powoli dobiegają końca. Mechanizm wyświetlania działu jest prawie ukończony. W tym tygodniu mam sporo prywatnych spraw więc rozwój nieco zwolni ale w przyszłym wszystko powinno wrócić do normy. Dziś swojej przebudowy doczekał się mechanizm wyświetlania banerów (losowo). Od czasu do czasu pojawiają się w dziale Nowości błędy bazy danych. Wiem czym jest to spowodowane i niebawem usunę problem. Usunąłem poważne błędy logiczne w sposobie wyświetlania informacji kuferka i humoru. Owe błędy mogły ujawniać się w dość nietypowy sposób. Myślałem że rozwiązałem problem wyświetlania podkładu jednak nie do końca. Teraz w dziale Amiga i w każdym z artykułów już tło jest dzięki czemu w ogóle można coś przeczytać.

Autor:  Pekdar       
...Informacja!Poprawki i rozwój
2007-03-13
16:10:50
...

  Poprawiłem błąd w dziale amiga. Pasek nawigacyjny wyświetlał się bez tła co bardzo utrudniało odczytanie tytułów.

Przebudowa i rozwój panelu admina działu Nowości idzie na przód. Obecny etap prac zatrzymał się na 50% realizacji. Najtrudniejsza część już za mną. Mogę w miarę swobodnie zarządzać tabelami strony. Pozostał do zrobienia mechanizm wyświetlania tego czego oczekuję.

Obecna objętość kodu php+javascript+mysql to już blisko 1MB! A jeszcze 1,5 miesiąca temu było to zaledwie kilkadziesiąt kb.

Autor:  Pekdar       
...Informacja!Nowe demo ppc w mojej kolekcji
2007-03-03
21:16:42
...

  Do mojej istniejącej kolekcji dem ppc+gfx dołączyło demo mwi-glare_final-y2k5.lha Demo leży na moim serwerze ftp w katalogu amiga/demagfx/ppc Do uruchomienia wymaga programu runelf i stosu wielkości 500000. W katalogu znajduje się mały skrypt który ułatwi uruchomienie dema.

Autor:  Pekdar       
...Informacja!Kolejne zmiany w silniku strony
2007-03-03
00:34:47
...

  Wczoraj włączyłem autoryzację w panelu admina co mogło objawiać się żądaniem autoryzacji na stronie. To był drobny błąd który już poprawiłem. Obecnie rozpocząłem pisanie to o czym wcześniej wspomniałem (zarządzanie tabelami) w dziale „Nowości". Trochę to potrwa.

Autor:  Pekdar       

Wstecz    1 2 3 ............... 19 [20] 21 22 23    Dalej
Serwer FTP
Moja konfiguracja :)
Amiga 4000D:
Poniżej można pobrać moduły dla programu SysSpeed. Zawierają wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jaką miałem (PPC 200MHz) i programowej mojej obecnej Amigi (PPC 400MHz). Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo5 5500 pracujących z telewizorem LCD Philips 220TW


Amiga 1200:
Poniżej można pobrać moduł dla programu SysSpeed. Moduł ten zawiera wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jak i programowej mojej (byłej) Amigi. Ponad to zawiera osiągi różnych operacji, które można zestawić w porównaniu z inną konfiguracją do czego zachęcam. Może wynikną ze tego jakieś ciekawe konkluzje. Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo3 / 2000 pracujących z monitorem Hyundai B90A
Notka prawna
Wszelkie treści zamieszczone na niniejszej stronie, podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione. Autor wyraża zgodę na udostępnianie treści w serwisach społecznościowych, gdzie już osobiście je zamieścił lub udzielił odrębnej zgody.