BOING! :) ... Pekdar! :)
...
...
Nowości! Amiga - Recenzje i opisy programów, sprzętu, gier i inne... Astronomia to świetne hobby! Engine3D - Quake, Doom II, Descent I, II, FreeSpaces, Heretic... itd. Informatyka - 1011000101001 Krótkofalarstwo - Jak mnie wciągło...=:) Gościli... Linux Debian m68k - Opis instalacji, moje boje itp. =:) Linki do ciekawych stron Macintosh - Udawany Jabol, opisy gier i programów Packet Radio - Amatroska sieć Krótkofalarska
KUFEREK
Speed Up Fusion
Operacje dyskowe Fusion'a są przeraźliwie wolne. W Configure Option ustaw Devices. W części Selected Devices kliknij na dysk i wyłącz DMA Restricted. Dzięki temu zyskasz na prędkości.
Hostowane
Translator

Valid HTML 4.01!

Theme dla WB 3.x
Spotkania
Changelog strony
26.7.2017, 20:56
Poprawki i ulepszenia w kodzie odpowiedzialnym za wyświetlanie wiadomości na stronie frontowej.

30.12.2015, 00:09
Dodano obsługę automatycznego tłumaczenia strony na języki dostępne, za pośrednictwem translatora Google.

22.03.2015, 13:33
Poprawiono nieco kod strony, tak aby lepiej skalowała się na urządzeniach mobilnych. Na tabletach wyświetla się dobrze ale z pewnością więcej uwagi wymagają wyświetlacze telefonów.

19.10.2014, 22:47
Galeria SACP #22 zawierała błąd, który uniemożliwiał powiększanie zdjęć na niektórych przeglądarkach - naprawione.

...Informacja!PayBack na dokładkę
2007-10-21
20:22:57
...

  Informacja o tym że OS4 będzie dostępny od 30.11.2007 obiegła świat. Z wrażenia że w końcu staje się faktem że na amigę wyjdzie nowy system operacyjny OS4 dla procesorów PPC, pomyślałem że spręże się i na dokładkę do poprzednich dwóch recenzji dołożę jeszcze recenzję PayBack :)

Autor:  PekDar       
...Informacja!Descent Free Space TGW i Shogo MAD
2007-10-21
18:27:44
...

  Dział Amiga po małej przerwie zyskał odświeżone recenzje dwóch gier. Descent Free Spaces - The Grat War! oraz Shogo - Mobile Armour Division. Dla przypomnienia oba tytuły zostały zrecenzowane przez Adama Koczora. Grafiki zostały odchudzone co powinno poprawić prędkość ładowania recenzji. Działają już linki do galerii oraz wszystkie pozostałe te które nie działały z różnych powodów. Ci z Was którzy jeszcze nie zaznajomili się z treścią obu artykułów zachęcam do lektury.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Warp3D, ENV i Voodoo3+BVision
2007-09-17
22:01:13
...

  Odmłodzony artykuł o konfiguracji zmiennych środowiskowych systemu dla Warp3D z Voodoo3 oraz BVision trafił dziś do działu Amiga. Dodałem kilka screenów oraz wzbogaciłem tekst.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Mała modyfikacja działu Amiga
2007-09-10
21:00:35
...

  Wiedziałem że na przeglądarkach amigowych menu w Java Script działu Amiga nie wyświetla się. Niestety implementacja JS w tych przeglądarkach jest cienka jak sik pająka! Do tej pory nikt nie raportował problemów z przeglądaniem tego działu, widać wszyscy oglądają moją stronę na FF lub IE i innych nie amigowych przeglądarkach co też potwierdzają statystyki. W końcu pewnego dnia 2 amigowców naskoczyło na mnie wręcz ze złością! :)) "...jak to tak! strona o amidze której nie da się oglądać na amigowych przeglądarkach?!?... to bez sensu!!.." I tak postawiony do raportu zostałem przymuszony do nieco przebudowania menu działu Amiga. Od dziś są 2 rodzaje menu. To które znacie oglądając stronę pod FF lub IE i drugie które pojawia się dla odwiedzających z systemu Amiga. Ważnym jest aby w przeglądarkach amigowych poprawnie była ustawiona identyfikacja przeglądarki. Inaczej znów ktoś mi zarzuci że coś nie działa. Ci Panowie wiedzą o kim piszę ;)) Mechanizm przetestowany na AWeb i IB na mojej Amidze i działa.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Odświeżony dział Amiga wystartował!
2007-08-22
22:37:43
...

  Dziś uruchomiłem odświeżony dział amiga. Może groteskowo to wyszło bo nie ma tam nic poza wstępem oraz nowym górnym menu napisanym w javascript i php+mysql, ale tak właśnie ma być. Artykuły są już w bazie danych (mysql) teraz czeka je przeredagowanie i odnowienie treści. Czas nie stoi w miejscu i sporo tych tekstów już jest lekko nie aktualnych. W pewnym sensie będzie tak jak bym je napisał jeszcze raz tylko zdecydowanie lepiej. Teraz kiedy mam już niezły aparat cyfrowy przybędzie zdjęć i zrzutów obrazu. Myślę że najciekawsze przed nami :) Mam nadzieję że nowe menu działa na którejkolwiek amigowej przeglądarce. Niestety nie przetestowałem tego jeszcze.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Przebudowa działu Amiga ku końcowi
2007-08-07
16:40:32
...

  Jakiś czas temu informowałem o przebudowie działu Amiga. Sprawy toczyły się żółwim tempem a to dla tego że byłem zawodowo i prywatnie bardzo zajęty. Teraz kiedy sprawy nieco się ustabilizowały prace nad działem trochę przyspieszyły. Na dzień dzisiejszy mam już gotową i działającą nową nawigację artykułów co bardzo poprawi nie tylko wizualnie ten dział ale i wygodę w wyborze publikacji. Kilka z istniejących artykułów już przeredagowałem i wylądowały w bazie gdzie teraz będą składowane. Pozostała lwia część do przeniesienia. Na koniec tylko zintegrować klocki w całość i gotowe.

Autor:  PekDar       
...Informacja!pekdar.net - Nowa lepsza domena! :)
2007-08-01
22:31:18
...

  W końcu kupiłem sobie domene "pekdar.net". Uruchomiłem DNSa na serwerze. Nowy adres strony to amiga.pekdar.net lub www.amiga.pekdar.net Koniec z darmowymi kiepskimi adresami. Za niedługo zmieni się też mój adres kontaktowy widniejący na podstronach. Osoby które prowadzą dział linki na swojej stronie proszę aby zaktualizowali link do mojej strony. Oczywiście jeżeli kogoś strony nie mam w swoim zbiorze linków to chętnie wzajemnie dodam, proszę o kontakt.

Autor:  PekDar       
...Informacja!Amiscena na serwerze :)
2007-07-08
21:04:57
...

  Na serwerze dostępny jest nowy katalog o nazwie amiscena Razem z MrT mamy zamiar wrzucić tam perełki sceny amigowej. Obecnie już jest kilka produkcji do pobrania. Przygotowujemy również stronę na której będziemy zamieszczać screeny z dem oraz krótkie info bądź małą recenzję. Jako że dysk na którym trzymamy produkcje ma pojemność tylko 10GB więc póki co będą tam tylko naprawdę dobre produkcje. To takie nasze małe hobby :)

Autor:  PekDar i MrT       

Wstecz    1 2 3 .............. 18 [19] 20 21 22 23    Dalej
Serwer FTP
Donate - dla lepszej motywacji
Jeżeli uważasz że autor strony wykonał dobrą robotę, możesz zmobilizować go do dalszej pracy przesyłając drobny podarunek na jego konto PayPal

Moja konfiguracja :)
Amiga 4000D:
Poniżej można pobrać moduły dla programu SysSpeed. Zawierają wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jaką miałem (PPC 200MHz) i programowej mojej obecnej Amigi (PPC 400MHz). Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo5 5500 pracujących z telewizorem LCD Philips 220TW


Amiga 1200:
Poniżej można pobrać moduł dla programu SysSpeed. Moduł ten zawiera wszystkie informacje o konfiguracji sprzętowej jak i programowej mojej (byłej) Amigi. Ponad to zawiera osiągi różnych operacji, które można zestawić w porównaniu z inną konfiguracją do czego zachęcam. Może wynikną ze tego jakieś ciekawe konkluzje. Oprócz modułu jest też grab obrazu programu SysSpeed. Dołączyłem też konfigurację podsystemu graficznego Picasso96 dla kart graficznych Voodoo3 / 2000 pracujących z monitorem Hyundai B90A
Imieniny
Dzisiejsi solenizanci: Jana, Moniki, Wiktora


0208014